I dashur president, mos i quani kancer ndeshjet e trukuara!

Më parë se të parashutonte Agostineli në stolin korçar, kur gjurmoje ndeshjet e Skënderbeut në kampionat, kishim dëgjuar rëndom një frazë krenarie: “ Kur luajmë në kampionat, mëndjen e kemi në Europë”. Shijet ndryshokan shpejt, sidomos kur ndodhesh në qelinë europiane si i dënuar dhe dëgjon frazën debutuese në gjuhën italiane: “ Luajmë në fushë

Vazhdoni leximin →

Agostineli mbetet pa derbi, Roma-Lacio njëkohësisht me Skënderbeun!

Andrea Agostineli vërtet është profesionist, por nuk mundi të shmangte të paktën për një moment rolin e tifozit. Trajneri i Skënderbeut “e tradhëtoi” veten ndërsa bisedonte me gazetarët përpara ndeshjes në Gjirokastër. Në bisedë të lirë, italiani po thoshte se ishte shumë mirë që Skënderbeu do të luante të shtunën, ndeshjen pasardhëse në kampionat, pra

Vazhdoni leximin →

Lilaj, një tjetër yll “i zhdukur” i Skënderbeut të Agostinelit

Kampionët e Skënderbeut e kanë humbur fare shkëlqimin, madje duket se as ultimatumet e presidentit Takaj drejtuar trajnerit dhe futbollistëve, nuk po japin efekte në fushën e lojës. Nën drejtimin e Agostinelit, skuadra vazhdon të kryesojë Kategorinë Superiore, por tani e ka të vështirë të gjejë golin, të dhurojë spektakël, apo të dominojë qoftë edhe

Vazhdoni leximin →