Jeta e re e Perandorit; Adriano do te hyje ne boten e kinemase

Adriano Leite Ribeira duket se do te nise nje karriere te re. Ne moshen 36 vjecare, ish sulmuesi i Interit e perfaqesueses braziliane, ka vendosur te hyje ne boten e kinematografise. Sipas medias braziliane Adriano ka firmosur per kompanine kinematografike ‘Bananeira Filmes’ qe po punon mme 2 projekte qe kane si protagonist pikerisht ‘Perandorin’ dhe

Vazhdoni leximin →

Rrefimi prekes i Adrianos: Me shkaterroi humbja e babait tim

‘Vdekja e babait me shkaterroi, isha gjithnje i dehur dhe Interi me mbulonte-kjo eshte nkje nga frazat me te forta e prekese te brazilianit Adriano teksa u rrefye ne nje interviste  per revisten braziliane R7. Adriano Leite Ribeiro ose sic njihej ndryshe Perandori tregoi piken me te ulet te karrieres se tij. ‘Ndihesha i vetmuar-tregon

Vazhdoni leximin →

Adriano, “perandori” që ka talent edhe kur argëtohet

Midis festave dhe pishinave, eksursioneve me miqtë dhe selfie me fansat e tij. Duket se futbolli është shumë larg për “perandorin” Adriano, braziliani trupmadh, nuk shfaqet në vazhdimësi në fushë. 34 vjeç,  pasi ka luajtur me Romën,  Korinthias, Flamengon Atletiko Paranaense, ka gjetur  një stil tjetër për t’u argëtuar.  Po të shikosh fotot e tij,

Vazhdoni leximin →

Kampionët e topit që humbën duelin me kilogramët

Janë shumë futbollistë të kaluarës dhe të tashmes që përveç përballjes me kundërshtarin në fushë, më parë duhet të luftonin me veten e tyre.  Beteja me kilogramët, me peshën e tepërt në trup,  ka përfshirë futbollistë të vitrinës, kampionë të mëdhenj si “El Pibe”, Maradona , apo fenomeni brazilian Ronaldo, që sapo mbërriti në fund

Vazhdoni leximin →