Në US Open bie edhe një “kokë e madhe” tjetër, Maria Sharapova

Tenistja kontraversale ruse, Maria Sharapova, që u kthyë në fushën e tenisit mbas pezullimit 15-mujor, pas një loje prej tre setesh, u eliminua në raundin e 3-të të turneut Grand Slem US Open nga Anastasia Sevastova. Në këtë ndeshje që zgjati 128 minuta, tenistja letone tregoi konsistencë (vazhdimësi) dhe një forcë mentale, duke arritur deri te fiorja e rëndësishmja 2-1 (5-7, 6-4, 6-2).

Sikurse dihet, tenistja ruse mori pjesë në këtë turne e ftuar nga organizatorët e tij me “Wild Card” (ftesë të veçantë).

Sfidanti.al