NBA All Star Game; Kerri dhe Lebron Xhejms bejne zgjedhjet e tyre

Skuadrat qe do te luajne ne NBA te All Star Game jane formuar. Kapitenet Stiven Kerri dhe Lebron Xhejms kane bere zgjedhjet e tyre per kete eveniment te rendesishem per basketbollin amerikan.

Ne Skuadren Lebron, pervec Xhejms jane edhe Kevin Durant, Entoni Devis, Demarkus Kozins dhe Kajri Irving, ndersa Skuadra Stiven perbehet nga Kerri, Xhejms Harden, DeMar DeRozan, Janis Antetonkumpo dhe Xhoel Embid.

Per here te pare sfida e NBA All Star Game nuk do te luhet mes skuadrave te Lindjes dhe Perendimit, por ato jane percaktuar nga 2 basketbollistet me te votuar qe jane edhe kapitenet; LeBron Xhejms e Stiven Kerri. I pari qe beri zgjedhjet e tij ishte pikerisht Xhejms si lojtari me i votuari ne menyre absolute, me pas i erdhi radha Kerrit.

Pervec 10 lojtareve titullare, u percaktuan edhe ata rezerve nga 7 per secilen skuader te zgjedhur nga trajneret respektive. Ne kete pike, trajnerete skuadrave do te jene ata te skuadrave me bilancin me te mire ne cdo konference. Stiv Kerr dhe Bred Stivens qe ishin zgjedhur vitin e kaluar kete radhe nuk do te mund te zgjidhen.

Sfidanti.al