Më në fund bie Djokoviç dhe kryeson Marrej

Andy Marrej kryeson ranglistën e tenistëve botërorë, pasi Milos Raonic u tërhoq nga Paris Masters.

Dy tenistët është dashur të përballeshin në gjysmëfinale, por kanadezi u tërhoq si pasojë e demtimit.

Në këtë mënyrë, Marrej i jep fund kryesimit të Novak Djokovic prej 122 javësh.

Skocezi bëhet britaniku i parë që shpallet tenisti numër 1 në botë.

Ai ka kaluar nëpër një formë fantastike gjatë vitit 2016 duke fituar Wimbledonin, medaljen e artë olimpike dhe katër tituj të tjera, ndërsa gjatë kësaj periudhe i ka humbur vetëm tri përballje