Më në fund bie Djokoviç dhe kryeson Marrej

Andy Marrej kryeson ranglistën e tenistëve botërorë, pasi Milos Raonic u tërhoq nga Paris Masters. Dy tenistët është dashur të përballeshin në gjysmëfinale, por kanadezi u tërhoq si pasojë e demtimit. Në këtë mënyrë, Marrej i jep fund kryesimit të Novak Djokovic prej 122 javësh. Skocezi bëhet britaniku i parë që shpallet tenisti numër 1

Vazhdoni leximin →