Komiteti Olimpik Italian, Malago rizgjidhet president, fiton mandatin e tretë

Giovani Malago rizgjidhet si president I Komitetit Olimpik Italian. Malago, mundi në katë garë ish presidentin e Federatës së Ciklizmit, Renato Di Rocco dhe ish sportisten Antonella Bellutti për të fituar mandatin e tij të tretë në krye të institucionit më të lartë sportiv në vend.

Malago u rizgjodh di president I CONI me 55 vota të fituara, 13 vota shkuan për Di Rocco dhe 1 për Bellutti. Pasi u arrit kuorumi I 38 votava, platea në Asamblenë e CONI duartrokitën për këtë rizgjedhje të Malagosë si president I këtij organizmi

Sfidanti.al