Sikur Latifi të luante jashtë, De Biazi do ta kishte zbuluar më parë

Liridon Latifi dhe Albi Alla do të jenë risitë e listës së De Biasit për dy ndeshjet e radhës me Italinë në eliminatoren e Botërorit “Rusi 2018”, dhe me Bosnjë Hercegovinën në miqësore.

Edhe pse grumbullimi i futbollistit të Skënderbeut dhe i mbrojtësit të Kukësit në Kombëtare ende nuk është zyrtarizuar nga institucioni i futbollit, burime pranë klubeve respektive sigurojnë se ka mbërritur ftesa për të dy lojtarët, shkruan Super Sport.

Në fakt ftesa e Latifit është e logjikshme për faktin se 23-vjecari ka qenë ndër më të spikaturit te Shpresat. Disi surprizë vendimi për të ftuar Allën, i cili në këtë sezon ka rezultuar një nga pikat më të forta për skuadrën e Ernest Gjokës.

Mungesat e Mavrajt dhe Gjimshitit në qendër të mbrojtjes për arsye dëmtimi dhe pezullimi e kanë shtyrë trajnerin kuqezi të hedhë sytë nga Kategoria Superiore.

Alla ka luajtur titullar në të gjitha takimet kur ka qenë në dispozicion të trajnerit Ernest Gjoka në këtë sezon, ndërsa në katër sfida ka munguar për arsye pezullimi dhe dëmtimi.