Ja 15 futbollistët që kushtojnë më shumë

Dikur Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo zinin vendet e para edhe për kartonin e tyre, më pas doli Neymar apo Hazard, por asnjëri prej tyre nuk është më tek ata që kushtojnë më shumë në botë.

Mosha bën të vetën dhe kohët ndryshojnë .Zbulohet renditja e futbollistëve me vlerën më të lartë në treg. Ja grupi yjor i 15 lojtarëve që vlejnë 100 ose më shumë milionë euro për momentin në këtë sport magjik. Pas përditësimeve të fundit të Transfermarkt, tre lojtarë i bashkohen renditjes së mëposhtme, krahasuar me klasifikimin pararendës.

RENDITJA

15.Rodri 100 milionë € | Manchester City

14.Lautaro Martinez 100 milionë € | Inter

13.Valverde 100 milionë € | Real Madrid

12.Declan Rice 100 milionë € | Arsenali

11.Rodrygo 100 milionë € | Real Madrid

10.Pedri 100 milionë € | Barcelona

9.Harry Kane 110 milionë € | Bayern Munich

8.Phil Foden 110 milionë euro | Manchester City

7.Musiala 110 milionë € | Bayern Munich

6.Osimhen 120 milionë € | Napoli

5.Saka 120 milionë € | Arsenali

4.Vinicius Jr 150 milionë € | Real Madrid

3.Jude Bellingham 150 milionë € | Real Madrid

2.Kylian Mbappé 180 milionë € | PSG

1.Erling Haaland 180 milionë € | Manchester City

sfidanti.al