Barcelona me mungesa në “El Clasico”

Gjashtë të dëmtuar përpara klasikes me Realin e Madridit, situata te Barcelona nuk është nga më pozitivet e mundshme. Xavi Hernandez ka konfirmuar se Jules Kounde dhe kapiteni Sergi Roberto nuk do të mund të jenë të gatshëm kundër Los Blancos. Mundësitë më të mëdha për rikuperim i ka sulmuesi Robert Leëandoëski dhe mesfushori De Jong, ndërkoë që Pedri dhe Rapinha janë gati për të ndihmuar skuadrën katalanase në sfidën e parë El Clasico që do të luhet këtë fundjavë në “Santiago Bernabeu”.

sfidanti.al