Sandra Valencia, modelja kolumbiane që festoi barazimin me Spanjën.

Edhe pse vetëm një ndeshje miqësore, barazimi 2-2 mes spanjës dhe kolumbisë e ka bërë dikë të lumtur. Bëhet fjalë për Sandra Valencian modelen amerikanolatine e konsideruar si dnër më të bukurat në botë. Gjithckas oo shkonte në mënyrë të përkryer për Kolumbinë e Falcaos dhe James Rodrigues që po kryesonte 2-1 kur Morata barazoi gjithcka. Megjithatë kjo nuk e ka ndaluar bukuroshen Valencia që të festojë këtë barazim. Sandra Valencia është një modele që prej kohësh pozon për marka si Diesel, Chevignon, Besame apo Leonisa dhe ka qenë e pranishme në shumë sfilata ndërkombëtare mode. Me përmasa  90-57-90, Sandra Valencia ka praktikisht fizikun perfekt. Futbolli nuk është i vetmi pasion i saj, Valencia adhuron edhe kinemanë, muzikën regaton si dhe kuzhinën italiane

Sfidanti.al