Nga fusha në pankinë, karriera e re e volejbollistes hot Karmen Turlea

Është 43 vjec por mesa duket nuk e ka humbur sharmin e saj, Karmen Turlea volejbollistja bukuroshe rumune rishfaqet, por tani ajo do të jetë në rolin e trajneres. Ish lojtarja e Bergamos dhe Piacencës me të cilat ka fituar 2 tituj kampionë në Italia do të ulet në pankinën e Apis Kazalmaxhore për Lega Volley Summer Tour.

E lindur në 18 nëntor të 1975, Karmen Turlea ka arritur të fitojë edhe një titull botëror me përfaqësuesen rumune të volejbollit të femrave, atë të vitit 2003 të zhvilluar në Gjermani.

sfidanti.al