Dy princesha ne tribune; Kejt e Megan shfaqen ne Uimbelldon

Ndeshja gjysmefinale mes Rafael Nadal dhe Novak Xhokovic u zhvillua nen syte dy mbreteroreve ose me mire te themi te dy princeshave. Behet fjale per Kejt Midelton dhe Megan Markel bashkeshortet e Princave Uilliam dhe Herri qe njihen ndryshe edhe si Dukesha e Kembrixhit dhe e Seseksit.

Dhe dy tenistet nuk i zhgenjyen dy princeshat pasi u bene protagoniste te nje ndeshje te madhe dhe spektakolare ku Xhokovic ia doli te fitoje mbi Nadal pas 5 ore e 15 minutash loje.

Sfidanti.al