Atletja më e bukur në botë? Australianët e kanë gjetur; Alicia Schmidt

E aftë, e talentuar  dhe shumë tërheqëse. Revista australiane ‘Busted Coverage’ nuk ka asnjë dyshim, është Alicia Schmidt atletja më e bukur në botë dhe kjo mund të verifikohet fare mirë edhe nga fotot që ajo ka postuar në ‘Instagram’. Atletja gjermane është vetëm 18 vjec dhe konsiderohet si ylli i ri i atletikës ku ajo merr pjesë në garat 200,400 dhe 800 m. Nuk do të jetë aspak një cudi nëse Alicia do të jetë një prej protagonisteve të mëdha në Lojërat Olimpike të vitit 2020. Por deri atëherë duhen edhe 3 vjet, ndërkaq vlerësuesit e bukurisë femërore le të admirojnë fizikun e 18 vjecares gjermane.

Sfidanti.al