Atletja kanadeze e nis Olimpiadën në … portalin erotik!

Quhet Alisha Njuman dhe është atlete e kërcimit me shkop nga Kanadaja. Alisha do të jetë në Lojrat Olimpike në Tokio, por e ka nisur “nxemjen” me disa foto në një faqe erotike që botohet patjetër edhe në rrjetet sociale. Ajo ka pozuar e veshur me kostum plazhi, ndërsa informacioni është se i shet fotot e saj rreth 30 USD në muaj. Flitet se kjo nuk është aspak lirë. Alisha ka postuar prej vitesh foto provokuese, edhe në profilet e saj në rrjetet sociale, ndërsa i ka shoqëruar me diçitura si “zogjtë e vegjël duhet të rrinë larg maceve të mëdha të këqija”. Në rezultatet sportive ajo nuk është se ka shkëlqyer, të paktën në Rio 2016 nuk hyri dot në finale, por ndoshta mund të dalë në mirë në Tokio.

Sfidanti.al