Arianny Celeste, Vajza e Ringut të UFC mahnit plazhet e Miamit

Quhet Arianny Celeste dhe është shpallur si Vajza e Ringut të UFC për të 6 herë. Sigurisht 31 vjecarja e festoi këtë vlerësim dhe këtë e bëri në plazhet e Miamit  ku ajo e veshur me bikini shfaqi të gjitha hiret e saj. Celeste, emri i vërtetë i së cilës është Penelope Lopez Marquez, vetëm përpara pak muajsh ka nisur një karrierë të re, atë të modelingut dhe shumë shpejt ajo pushtoi kopertinat e revistave të tilla si ‘Playboy’ dhe Maxim’. Në të njëjtën kohë ajo prezantoi edhe Reality Show, ‘Overhaulin’, përpara se ky program të mbyllej në vitin 2015. E diplomuar në menaxhim fitnessi, Celeste deklaroi se të gjithë ata që i shohin vajzat e ringut si të patalentuara dhe jo të zgjuara, gabojnë. Ajo shtoi se e shfrytëzoi këtë mundësi për ta shndërruar në një biznes të vërtetë.

sfidanti.al