Superkupa arrin shumë shpejt për Pedrin, De Jongun, Fatiun, Depain!

Shumë pikëpyetje për trajnerin Ksavi Hernandez edhe pse mori me vete një ekip shumë më të plotë për në Arabinë Saudite. Barcelona ka shumë emra në rregull për Superkupën e Spanjës ndaj Realit, por shumë prej tyre janë kthyer në ekip vetëm tani vonë, sidomos të dëmtuar. i tillë Pedri, ylli i ri i ekipit dhe i Spanjës që ka 3 muaj pa luajtur. Sipas mediave katalanase, mesfushori që shihet si Ksavi apo Iniesta i ri, duhet ta nisë ndeshjen nga stoli. Në mesfushë vërtet është kthyer De Jong, por edhe holandezi ka qenë i dëmtuar, ashtu si sulmuesit Ansu Fati dhe Memfis Depai. Të paktën, Ferran Torres mund të jetë titullar pasi kaloi Kovidin dhe u regjistrua, por ai nuk ka luajtur asnjë ndeshje me shokët e tij deri tani. Si mund të jetë Barcelona një ekip i bashkuar ndaj Realit? Të paktën, Gavi luan sepse kartoni i kuq vlente për kampionatin.

Sfidanti.al