Do t’i shkoj deri në fund kësaj përralle financiare ! Thumbime të javës..

De Biazi ( trajner i Kombëtares): “ Kam dëgjuar disa futbollistë që e gjenin fajin e humbjes tek policia, por kjo nuk është e vërtetë”

Gaz Demi ( president i Partizanit): “ Kur u futa në këtë kampionat u betova që do të fitoja titullin, por tani dua më shumë trofeun e ..4 milionë eurove që mungojnë”

Safet Gjici ( president i Kukësit): “  Jam i kënaqur nga puna e Federatës dhe nuk dyshoj tek loja e keqe me financat e klubeve”

Pejiç ( futbollist i Kukësit): “ Thonë për mua se Pejiç është lojtar goli, por arbitrat si Meta e të tjerë, janë më të rrezikshëm se unë”

Shpëtim Gjika ( ish-president i Flamurtarit): “ Kur erdhi administratori Idrizi ka thënë se do të japë 5 rroga paradhënie, tani është shumë xhiro prapadhënie..”

Cicmil ( futbollist i Vllaznisë): “ Keni frikë se mos Vllaznia bie një kategori më poshtë? Po sikur të shkojmë në Europë..”

Hallaçi ( zyrtar i Kukësit): “ O Kridenc Meta, ti qofsh se si e bëre baltë këtë herë kur nuk jep gol e as penallti