Bajerni u mësua keq, kërkon të marrë një tjetër yll nga Juventusi

Në verë bëri një investim të rëndësishëm duke sjellë në Mynih një futbollist të fortë dhe me të ardhme si Matijs De Ligti. Ish-kapiteni i Ajaksit u pagua shtrenjtë nga Bajerni pasi Juventusit iu dhanë nja 85 milionë euro, por mosha e re dhe klasi duket se e bëjnë transferim të goditur. Gjithsesi, Bajerni duket se nuk dëshiron të ndalet me kaq. Klubi bavarez, sipas mediave në Gjermani, po mendon se një sulmues i Dushan Vlahoviç i bën punë, pasi largimi i Robert Levandovskit bëri që kampionët të mos kenë një “pykë” të denjë për numrin 9. Mane, Myler, Gnabri, Sane luajnë ndryshe. Nuk dihet sesa e mundshme do të jetë që 22-vjeçari serb të lerë Juven për Bajernin, ndërsa dihet që edhe italianët e kanë paguar shtrenjtë kur e morën nga Fiorentina.

Sfidanti.al