Ancelotti i lidhur ngushtë me Napolin

Real Madrid do të vizitojë fushën e Napolit për ndeshjen e dytë të grupeve në UEFA Champions League dhe trajneri Carlo Ancelotti ka kujtime të bukura nga periudha kur u ul në stolin e katër. Për Ancelottin, ndeshja e Maradonës është më e vështira për Real Madridin në grup.

“Kvaratskhelia dhe Osimhen janë dy sulmues të shkëlqyer që janë ngritur në krye vitin e fundit dhe tregojnë cilësinë për të luajtur në çdo ekip. Ata po bëjnë, kanë bërë dhe do të bëjnë shumë mirë. Lorenzo? E përgëzoj për rritjen e tij të vazhdueshme me seriozitet dhe profesionalizëm”.

Së fundi, kthimi në Napoli e lidh Ancelottin me një periudhë në karrierën e tij, në të cilën jo gjithçka shkoi mirë, duke filluar nga marrëdhënia e tij me De Laurentiis. “Nuk ka kuptim t’i rikthehemi gjithmonë kësaj teme. Nëse marrëdhënia mes trajnerit dhe klubit nuk është e mirë, atëherë më mirë të ndalet. Ishte vendimi më i mirë për Napolin dhe për mua”.

sfidanti.al