Projektohet një Inter i madh, duket si ëndërr

Drejtuesit e Interit po synojnë ta formojnë një superekip për sezonin e ardhshëm

Corriere dello Sport, e përditshmja sportive italiane, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që po synon Interi t’i transferojë gjatë verës, përcjell Express.

Mbrojtja:

Interi ka në listë këta lojtarë për mbrojtje: Marquinhos (PSG), Manolas (Roma), De Vrij (Lazio), Lindelof (Benfica), Alaba (Bayern), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Criscito (Zenit), Darmian (Man Utd), Vrsaljko (Atletico Madrid), Masina (Bologna) dhe Barreca (Torino).

Mesfusha:

Këto janë alternativat e Interit për mesfushë: Verratti (PSG), Biglia (Lazio), Pellegrini (Sassuolo) dhe Benassi (Torino).

Sulmi:

Kurse, për sulmin alternativa të Interit janë: Bernardeschi (Fiorentina), Berardi (Sassuolo), Alexis Sanchez (Arsenal), Sergio Aguero (Manchester City), Petagna (Atalanta) dhe Roger Martinez (Jiangsu).