Nuk ka pushim për CR7-ën, përshëndetje të dielën nga palestra

Të shtunën pasdite vonë ishte në fushë, në suksesin ndaj Lacios, por Kristiano Ronaldo nuk është nga ata që pëlqen pushimin, të paktën jo atë absolut. Të dielën, ai i përshëndeti tifozët e tij që nga palestra, ku po ushtrohej për të mbajtur trupin sa më shumë në formë sportive.

“Të dielë të mbarë të gjithëve”, ishte thënia që shoqëroi foton e postuar në Instagram, ndërsa premtimi i heshtur i CR7-ës është se do të shënojë sa më shpejt golin e parë (dhe pastaj edhe të tjerë) për Juventusin. Etika e punës e portugezit njihej që nga koha e Mançester Junajtidit, dhe pastaj e Realit, ndaj nuk ka çudi që kjo ndodh në Torino, edhe pse sot ai është 33 vjeç.

Sfidanti.al