Nuk e duan në Anfield, Milano është “moda e ulët” për Morenon

Alberto Moreno mund të transferohet në Serie A gjatë verës dhe klubet e Milanos kanë sebep për prapaskena në kurriz te njera tjetres.

Mbrojtësi spanjoll, Alberto Moreno gjatë verës pritet të largohet nga skuadra e Liverpoolit.

Sipas Goal.com, ai mund të transferohet në Serie A, ku kërkohet nga Milani dhe Interi, përcjell Express.

Moreno, i cili u transferua në Liverpool nga Sevilla në vitin 2014 për 12 milionë funte, nuk ka bindur në Anfield, dhe Jurgen Klopp është i gatshëm ta shes.