Në Torino apo në Barcelonë? Dani Alvesh di edhe të kërcënojë…

Dani Alves është i lumtur në Juventus, por ka një kërkesë para se të vendos të qëndrojë në Torino apo jo.

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves ka pasur një sezon fantastik me Juventusin, ku arriti të fitonte dy tituj dhe të arrinte deri në finale të Ligës së Kampionëve.

Ai ka kontratë me Juevtusin deri në vitin 2018, por dëshiron të rinovojë edhe për një sezon tjetër.

Alves është i lumtur në Barcelonë, por ka kërkuar që t’i vazhdohet kontrata deri në vitin 2019, ose në të kundërtën do të dëgjojë ofertat e skuadrave angleze.

Për lojtarin janë të interesuar tre skuadra angleze, Chelsea, Manchester United dhe Tottenham.