Kohë gjyqesh tek Roma, kur edhe legjendat bëhen si “shemra”!

Kishte disa kohë që punët nuk po shkonin shumë mirë, diçka që ndihej në ajër. Roma ishte si në ethe, dhe fundi i sezonit shpërtheu menjëherë një bombë që mund të dëmtojë këdo. Lajmet janë që disa nga lojtarët e vjetër kishin formuar një “kartel” për të imponuar mendimet e tyre. (Sipas gazetave) Edin Xheko, Manolas, Kolarov dhe kapiteni Daniele De Rosi, me qendrimin e tyre kundër një legjende si Françesko Toti. Po ashtu, edhe për ikjen e trajnerit Di Françesko, duke mos pasur besim në skemat e tij. Në shënjestër të grupit qenka bërë edhe Monçi, ish-drejtori sportiv që u kthye në Spanjë.

Toti, sipas këtij varianti, nuk kishte mbështetje në rolin e tij si drejtues, madje edhe ishte ankuar, ndërsa futbollistët në fjalë donin t’i bënin “puç”. Sipas gazetave, “komplotin” e dinte presidenti Palota, por ky i fundit u tërbua nga këto fjalë dhe kërcënoi t’i dërgonte në gjyq ata që e akuzonin. E gjithë kjo atmosferë nuk premton asgjë të mirë për një klub që humbi edhe një burim të madh të ardhurash si Liga e Kampionëve.

Sfidanti.al