Juventus vuan por nuk ndalet me Fiorentinen, mendon Manzukuiç

Juventus e ka vazhduar startin perfekt në Serie A, duke mposhtur Fiorentinan me rezultat 1:0.

Kampioni i Italisë, Juventus ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Fiorentinas, ndeshje kjo në kuadër të javes së pestë të Serie A.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi sulmuesi Mario Mandzukic ne nje aksion ku finalizoi me koke.

Pas kësaj fitoreje Juventus mban vendin e dytë më 15 pikë, aq sa ka edhe Napoli në vendin e parë që mposhti në udhëtim Lazion me rezultat 1:4.