Interi nokaut per 11 minuta Lacion, 3 gola shperfytyrues

Skuadra e Interit ka fituar derbin  kundër Lazios, skuadër të cilën e mposhti me rezultat të thellë 3:0.

Të tre golat Inter i ka shënuar në pjesën e dytë dhe për 11 minuta, me anë të Banega dhe dy të tjerë kapiteni Mauro Icardi. Kishte qysh me 2007 qe Interi nuk fitonte me 3 gola ndal Lacios, atehere kur shenonin Ibrahimovic, Maikon dhe Suazo.

Pasa kësaj fitoreje, Inter mbetet në vendin e shtatë me 30 pikë, 12 më pak se sa Juventus në vendin e parë dhe katër pikë mbrapa vendit të tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve.