Inter, Rafinja firmos me zikaltrit: Une dhe Ikardi,si 10 vjet me pare

E enjtja ishte dita e Rafinja Alkantara. Mesfushori brazilian firmosi kontraten me klubin zikalter dhe mund te beje debutimin  e tij me skuadren e Spaletit diten e diel ne ndeshjen me SPAL. Pas firmes ne kontrate Rafinja beri deklaraten e pare ne nje video live ne Facebook, Inter TV dhe FCInterNews.

‘Kisha shume deshire per te ardhur tek Interi-tha Rafinja-gjithçka shkoi shume mire dhe une jam shume i lumtur. Do te takohem serish me Ikardin. Jemi njohur kur ishim 16 vjeç, kemi studiuar e luajtur bashke. Nuk ka ndryshuar shume fizikisht por ka me shume tatuazhe.

Te Interi gjeta nje grup te mrekullueshem dhe u ndjeva shume mire. Shpresoj qe te ketu te bej karriere. Projekti i Interit me bindi menjehere, San Siro me beri shume pershtypje xjd Spaleti eshte nje trajner i veçante dhe tifozet me derguan mesazhe pozitive.

Sfidanti.al