Dibala dhe Higuian bashkë në Firence, atje ku kampionët vuajnë

Juventus do të ketë punë shumë të vështirë ndaj Fiorentinas sonte në Serie A.

Kampioni i Italisë, sonte do të luaj derbin ndaj skuadres së Fiorentinas në transferte.

Në sulmin e Juventusit pritet të kthehet dyshja e rrezikshme, Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain, të cilët janë kthyer në formën e tyre.

Ndeshja ndërmjet Fiorentinas dhe Juventusit do të zhvillohet nga ora 20:45.