Runi ‘zbraz dufin’: Bashkepunimi me Murinjon u mbyll ne menyre te sikletshme

Mbremjen e se enjtes, Uejn Runi luajti ndeshjen e tij te fundit me perfaqesuesen angleze. Sulmuesi qe tashme aktivizohet ne Major League Soccer, nuk mundi te harroje Mancester Junajtid dhe menyren e largimit te tij nga Djajte e Kuq duke zbrazur te gjithe inatin e tij me trajnerin Murinjo.

‘Ne sezonin e fundit me Mancester Junajtid mendova se nuk ishta mjaft i mire per te luajtur-tha Runi-ne finalen e Europa League, u aktivizova per vetem 1 minute, ishin momente te sikletshme. Ne karrieren e nje futbollisti ndodh qe ai te te pyese veten nese eshte i afte per te luajtur. Mua kjo me ndodhi me Murinjon kur me linte ne stol. Mendoja se stervitesha mire por nuk me ishte dhene kurre mundesia per ta treguar. Ne shkurt kur fituam Kupen e Liges Murinjo me tha se donte qe te ngrija trofeun dhe une qe iu pergjigja duke i kujtuar se nuk kisha luajtur asnje minute. Por ai nuk ndryshoi qendrim dhe ne ate moment kuptva se duhej te largohesha nga Mancester Junajtid’.

Sfidanti.al