Ronaldo pret Topin e Artë 2017, por rrjetet sociale flasin për të kundërtën

Kristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar topin e Artë për vitin 2017 pas një sezoni të shkëlqyer që po përjetoi duke fituar Ligën e Kampioneve dhe kampionatin spanjoll. Por në rrjetet socale së fundmi ka filluar të qarkulloje  një foto që flet për një ndryshim të bujshëm; fituesi do të jetë Lionel Mesi.

Në këtë foto, shfaqet fytyra e Mesit në kopertinën e revistës prestigjioze ‘France Football’, dilema qëndron nëse kjo foto është e vërtetë apo e manipuluar. për të mësuar të vërtetën n këtë pikë ddhe për të fshirë të gjitha dyshimet në lidhje me këtë cështje do të duhet të presim muajin dhjetor.

sfidanti.al