Ronaldo nën hijen e evazionit; pranon se dëshiron rikthimin në Angli

Zbulohen të tjera fraza të Cristiano ronaldos gjatë dekklaratës së tij në Gjykatën e madridit për evazionin fiscal prer 14.7 milionë Eurosh të kryer me portugezin që nuk e fshihte dëshirën e tij për t’u kthyer në kampionatin anglez të futbollit . ‘Nuk kam pasur kurrë problem në Angli, për këtë arsye do të më pëlqente të kthehesha-mësohet të ketë thënë Ronaldo I cili shtoi se kur erdhi në spanjë e kishte krijuar një ndërmarrje të tij në britaninë e madhe gjatë klohës që ishte pjesë e Manchester unitesd.

Në të njëjtën kohë, 32 vjecari siguroi se nuk ka pasur asnjëherë probleme me autoritetet fiskale britanike dhe se ishin drejtuesit e Manchester United dhe avokati I tij Chris Farnell që I rekomandoi krijimin e shoqërisë Tollin. Ronaldo zbuloi gjatë deklaratës së tij se nuk ishte në dijeni të faktit që shoaqata e krijuar ishte me bazë në një territory offshore dhe se kuptoi këtë pikërisht në momentin që u shfaq në gjykatë.

sfidanti.al