The Sun: Luis Enrike i perzgjedhuri i Arsenalit e Çelsit; derbi londinez per spanjollin

Luis Enrike do te jete nje ‘molle sherri’ mes dy klubeve londineze, Arsenalit dhe Çelsit. Te pakten kjo eshte ajo qe thekson tabloidi britanik ‘The Sun’ sipas te cilit Topçinjte dhe Blute e Londres do te zhvillojne nje ndeshje derbi per asturianin duke qene se qe te dyja e kane perzgjedhur ate si pasuesin e Vengerit dhe Kontes.

Gjithnje sipas ‘The Sun’ tashme beteja mes dy klubeve per Luis Enriken ka nisur pasi si Arsenali ashtu edhe Çelsi e kane vene trajnerin asturian ne qender te projekteve te tyre per sezonin e ardhshem. Vlen te kujtohet se Luis Enrike pas largimit nga Barcelona ne vitin 2017, nuk ka marre drejtimin e asnje skuadre tjeter.

Sfidanti.al