Sa të dëgjuara fjalët e Obamejang: “Ju, akoma nuk keni parë asgjë”!

Pjer-Emerik Obamejangu kishte nevojë vetëm për gjashtë minuta që të tregonte se çfarë di që të bëjë me bluzën e Arsenalit dhe 37 minuta që të shënonte golin e parë në ndeshjen që ekipi i tij i ri i “topçinjve” arriti ta fitonte me rezultatin e thellë 5-1, në të cilën Aron Ramsej shënoi tre gola.

“Sigurisht që jam mjaft i kënaqur. Ne e zgjidhëm fatin e ndeshjes që në pjesën e parë. Ju akoma nuk keni parë asgjë nga unë”, vuri në Ombamejangu mbas fitores bindëse të Arsenalit.

Sfidanti.al