Pol Pogba keshillon te rinjte: Perdorni trurin, kur mendoni per te ardhmen

Pol Pogba e di sesi eshte, kur je futbollisti me I kerkuar ne bote, keshtu qe mendon se ai ka te drejte t’u jape keshilla futbollisteve te rinj me te ardhme te madhe. Ai, ne kohen e Aleks Fergusonit, largua nga Mancester Junaitidi qe te kishte mundesi te luante me shume kohe ne fushe dhe me pas ai u kthye permes “deres se madhe” te “djajve te kuq”, madje me nje shume rekord transferimi prej 105 milione eurosh. Keshtu qe duket se ai eshte nder te vetmit qe mund t’I jape nje keshille te mire futbollistit te ri te talentuar,

Kilian Mbate, qe kete vere eshte bere me ikerkuari ne bote: “Futbolliste te tille, si Mbape dhe Dembele, jane shume te talentuar, por ata duhet t’I vejne gishtin kokes, sepse tani duhet te marrin vendime serioze per te ardhmen e tyre, ata duhet te perdorin trurin mire dhe jo te reklasohen neper pushime, ndersa jane akoma shume te rinj”, tha Pogba.

Sfidanti.al