Mançester Siti e ‘mbulon me para’ Guardiolen; rinovim me page 22 mln € ne sezon

Mançester Siti dhe Pep Guardiola jane shume prane rinovimit te kontrates mes tyre. Sipas tablodit ‘The Sun’, trajneri katalanas do te firmose me Citizens nje kontrate qe do te skadoje ne vitin 2021 dhe qe do te shoqerohet me nje rritje te pages.

Gjithnje sipas ketij tabloidi, pagabe Guardioles te Mançester Siti do te rritet deri ne 22.1  milione Euro me sezon, rreth 4 milione Euro me shume se paga qe merr aktualisht.

Gjithnje sipas The Sun, zyrtarizimi i rinovimit te kontrates mes Guardioles e klubit anglez do te behet pasi Mançester Siti te kete ngritur nje trofe kete sezon dhe i pari qe do te jepet eshte ai Kupes se Liges duke qene te dielen do te luhet finalja mes Citizens dhe Arsenalit.  Por jo vetem kaq, media angleze flet edhe per investime te tjera te Guardioles ne Mançester siç eshte hapja e nje restoranti ne qender te qytetit.

Sfidanti.al