Mançester Junajtid ndryshon objektiv te merkatos; kerkon drejtor sportiv

Mancester Junajtid kerkon te beje nje blerje te rendesishme dhe nuk behet fjale per nje futbollist, por per nje drejtor sportiv qe te jete ne gjendje qe te sjelle ne skuader emra te rendesishem.

Ne shenjestren e Mançester Junajtid jane vene dy emra qe operojne ne kampionatin italian dhe sipas ‘Independent’  behet fjale per drejtorin sportiv te Juventusit, Fabio Paratiçi dhe ate te Romes, Monçi.

Alternativa e trete eshte nje personalitet qe te Mancester Junajtid njihet shume mire, Edvin Van der Sar qe aktualisht eshte ne rolin e Shefit Ekzekutiv te Ajaksit.

Sfidanti.al