Eto’o zbarkon ne Katar ku rigjen Çavin e Shnajder

Samuel Eto’o eshte 37 vjec, por karrieren e tij si futbollist donta vazhdoje. Sulmuesi kamerunas do te aktivizohet ne kampionatin e Katarit lajm qe e konfirmoi Qatar Sports Club, skuadra qr ka siguruar sherbimin e futbollistit.

Ne Katar, Eto’o do te ndeshet me 2 njohje te vjetra te tij, Çavi Hernandez qe luan me skuadren e Al Sadd dhe Uesku Shnajder i cili nga janari i ketij viti eshte bere pjese e skuadres Al-Garafa. Ne te kaluaren Lindja e Mesme ka pritur edhe emra te tille si Guardiola, Batistuta, Hierro e shume te tjere.

Sfidanti.al