Liverpul, çfare tifozerie; Karius pritet me ovacione edhe pas gafave

Liverpuli konfirmohet si nje prej skuadrave me tifozet me te mire ne bote. Kete ata e treguan ne ndeshjen qe The Reds zhvilloi me Torinon e fituar 3-1. Protagonist u be portiri Karius autori i dy gafave te tmerrshme ne finalen e Liges se Kampioneve ndaj Realit te Madridit.

Ne minuten e 72 ai hyri ne loje per te zevendesuar Alison dhe ne kete moment te gjithe te pranishmit u ngriten ne kembe duke e duartrokitur e duke mos ia kursyer ovacionet nderkohe qe i kenduan edhe te famshmen ‘you’ll never walk alone’.

Sfidanti.al