Leisteri shënon 3 gola tek Liverpuli, tifozet “jeni veçse gjarpërinj”

Edhe pse Leisteri ka fituar me Liverpulin, me 3 gola duke shkaktuar dhimbje koke per trajnerin Jurgen Klop, në qytetin ku u festua me madheshti fitimi i trofeut të Premier Ligës, nuk kanë festuar, në të kundert, kanë shfryrë zemëratë ndaj futbollistëve te tyre. ” Ju nuk jeni njerëz tw ndershëm siç besonim, por veçse një tufë me gjarpërinj”- është një nga thirrjet e tifozerisë për të festuar fitoren me Liverpulin.

Të mundësh Liverpulin me 3 gola dhe tifozët të mallkojnë futbollistet e tyre, me ne krye sulmuesin Vardi,  per sjelljen irmorale ndaj trajnerit Ranieri,nuk ndodh ne çdo vend te botes.

Kjo ndodh vetëm në Angli, madje në Leister, atje ku përralla vazhdon në një sens tjetër..pa lavdi.

sfidanti.al