Leister- Mahrez, vendoset paqja, sulmuesi kthehet me stervitje

Vendoset paqja mes Leister dhe Rijad Mahrez. Sulmuesi algjerian u kthyebne stervitje me skuadren kete te premte per here te pare pas mbylljes se merkatos se janarit. Ne ditet e fundit te sesionit te merkaros dimerore, Mançester Siti ofroi rreth 60 milione Euro per Mahrez, nje oferte qe u hodh poshte nga Leister dhe qe zemeroi jashte mase Mahrez.

Ky i fundit vendosi te rebelohej duke mos u paraqitur ne stervitjet e skuadres per shume dite. Por situata duket se eshte qetesuar dhe Mahrez eshte bashkuar serish me pjesen tjeter te Leister. Ai nuk eshte grumbulluar nga trajneri Pyel per ndeshjen me Mançester Sitin, por do te jete i gatshem per ndeshjemne FA Cup ndaj Shefildit.

Sfidanti.al