Iker Kasijasi s’gjen gozhdë për këpucët, do shfaqet  në Premer Ligë?

Mediumet portugeze shkruajnë se Liverpuli, gjatë sezonit të ardhshëm dimëror të transferimeve, do t’i dërgojë Portos një ofertë për të siguruar shërbimet e ish-portierit të Realit të Madridit dhe të përfaqësueses spanjolle, Iker Kasijas. Një informacion të tillë e konfirmoi edhe gazeta “El Pais” që vë në dukje, nga ana e saj, se klubi portugez i lartpërmendur është gati që ta shesë portierin veteran spanjoll.

Krahas Liverpulit, edhe Njukaslli është interesuar për shërbimet e Kasijasit.

Sfidanti.al