Portugalia, Martinez: Treguam vlera

Në fund të ndeshjes, trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, e komentoi ndeshjen në Sport TV si më poshtë: “Pësuam gol ndaj Sllovenisë dhe e humbëm ndeshjen, pësuam gol ndaj Kroacisë dhe humbëm. Sot besuam, treguam një personalitet të jashtëzakonshëm, vlera themelore për të fituar ndeshjen”. Nuk munguan lëvdatat për Conceição, autor i golit fitues të

Vazhdoni leximin →

Portugalia fiton të parën me vështirësi

Portugalia (Grupi F) e fillon ecurinë e saj në Euro 2024 me një fitore me përmbysje, 2-1 kundër Republikës Çeke. Një ndeshje praktikisht e njëkahëshe zhvillohet në Leipzig, por në pjesën e parë Stanek i thotë dy herë jo Cristiano-s. Në pjesën e dytë me goditjen e tyre të parë në portë, çekët kaluan në

Vazhdoni leximin →

Santos: Me Ronaldon Nuk kemi folur që pas Katarit

Njëmbëdhjetë muaj pas largimit nga posti i trajnerit të Portugalisë, pas Kupës së Botës “Katar 2022”, Fernando Santos flet për zgjedhjet që bëri në Botëror, më konkretisht për lënien jashtë formacionit titullar të kapitenin në ndeshjet me Zvicrën dhe Marokun. Diçka që do ta bënte sërish. Në një intervistë për median portugeze, trajneri rrëfen se e

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pranë rekordit të ri

Në moshën 38- vjeçare, Cristiano Ronaldo vazhdon të mos njohë limite dhe të shënjestrojë rekorde mes paraqitjeve ne klubin dhe kombëtaren. Luzitanët kanë prerë biletën për në Europianin 2024 falë edhe kontributit të Ronaldos, që pritet të thyejë një tjetër rekord. Pasi u bë i pari që ka marrë pjesë në 5 kampionate europiane, mund

Vazhdoni leximin →