Ronaldo: Nuk do të tërhiqem nga Portugalia

Superylli luzitan nuk ka ndërmend të largohet nga kombëtarja dhe këtë e bëri të qartë me të përfunduar aventura e tij në Botëror. Pasi arriti 196 ndeshje me Portugalinë, por edhe u eliminua në çerekfinale, Kristiano Ronaldo shkroi në rrjetet sociale për vendimin e tij. “Nuk do t’ia kthej kurrë shpinën kombëtares, – ishte deklarata

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo nuk vdes kurrë, shkon në finalet e 10-ta të mëdha në karrierë!

Portugalia është një nga skuadrat historike të futbollit botëror, veçse derisa doli në dritë legjenda me numrin 7, herë shkëlqente dhe herë shuhej. Një ekip që mrekulloi në Kupën e Botës në 1966 (gjysmëfinale) dhe në Kampionatin Europian 1984 (sërish gjysmëfinale), kombinoi këto suksese me eliminime të parakohëshme, pa mbërritur dot në fazat finale. Kjo

Vazhdoni leximin →