Ibrahimoviç si vera, sa me i vjeter aq me i shijshem

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar golin  në ndeshjen ndaj Sunderlandit dhe  ka krijuar shifra  kundershtuese.

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic me golin e sotëm kundër Sunderlandit, ka arritur në kuotën e 482 golave në karrierë.

Ai prej këtyre golave 420 i ka shënuar me skuadra, ndërsa 62 me kombëtaren e Suedisë.

Befasi në këtë shifër të Ibras është se kur i ka shënuar këto gola, apo në cilën periudhë të jetës së tij ka shënuar më shumë.

Ibrahimovic deri në moshën 30 vjeçare kishte shënuar 232 gola, ndërsa pas moshës 30 vjeçare, ai ka shënuar 250 gola.