Çfarë ka ndodhur, Pogba i dashuruar pas Januzajt

Paul Pogba dëshiron që Adnan Januzaj të rikthehet në Manchester United në fund të sezonit

Adnan Januzaj është i huazuar te Sunderlandi deri në fund të sezonit, derisa është nën kontratë me Manchester Unitedin deri në verën e vitit 2018.

Reprezentuesi belg ka treguar se ylli i ‘Djajve të Kuq’, Paul Pogba, dëshiron që të luajë me të sërish në Old Trafford.

Pogba dhe Januzaj kishin luajtur së bashku te të rinjtë e Manchester Unitedit, dhe që nga ajo kohë kanë raporte shumë të mira.

“Paul është një lojtar i madh. Ai bëri një zgjedhje të ndryshme, por në fund ai ishte i suksesshëm dhe ai është kthyer. Ai mbetet një lojtar i madh”, ka deklaruar Januzaj për The Sun, përcjell Express.

“Ai është një mik shumë i mirë. Në United, ne ishim gjithmonë së bashku. Ne kemi dalur gjithmonë për darkë bashkë dhe kemi luajtur PlayStation. Ai ishte një vëlla për mua”, ka theksuar kosovari.

“Sigurisht, Paul më ka pyetur nëse unë do të kthehem në Manchester United. Ai dëshiron të luajë me mua. Por, unë jam tani në Sunderland dhe unë kam për të bërë atë që është e drejtë për klubin”, tha Januzaj.

“Unë jam një futbollist profesionist dhe unë duhet të mbetet profesional dhe të punojnë. Qëllimi im është gjithmonë për të luajtur në Manchester United. Por ju duhet të mbani veshët hapur dhe për të mbajtur opsionet e hapura”, ka përfunduar Januzaj, i cili ka zbuluar se ka disa oferta.