Arsenali do te zbukurohet apo do të egërsohet me Unai Emeri në sto

Unai Emery ka zbuluar se Arsenali do të mundohet ta blejë edhe një lojtar tjetër para se të mbyllet afati i transferimeve
Trajneri i topçinjve është i lumtur me skuadrën që ka tani, por është duke kërkuar për një fytyrë të re që do ta përmirësonte skuadrën e tij.
Klubi nga Londra deri më tani ka blerë 5 lojtarë të rinj, ndër të cilët janë tre mbrojtës, Stephan Lichsteiner, Bernd Leno dhe Sokratik Papastathopoulos, si dhe dy mefushorë, Lucas Torreira dhe Matteo Guendouzi.
Trajneri spanjoll e ka marrë drejtimin e Arsenalit këtë verë, pas largimit të francezit Arsene Wenger.