A mund të ndërrohet Kurtua me Hartin? Çelsi ka “lajthitur”

Çelsi pritet ta zëvendësojë Thibaut Kurtua me portierin e Manchester Cityt, Joe Hart qe luan ne Serine A.

Real Madrid do të tentojë gjatë verës së ardhshme që të transferojë portierin e Chelseat, Thibaut Courtois.

Vet portieri ka shprehur dëshiron për t’u kthyer në La Liga dhe beson se Reali është një mundësi e madhe për të.

The Sun shkruan se, futbollistët e Chelseat i kanë thënë trajnerit Antonio Conte që të transferoi Joe Hart, i cili këtë edicion është i huazuar te skuadra italaine, Torino.