Një përrallë tjetër për Ranierin, lë pas Zidanen dhe Santosin

Klaudio Ranieri është shpallur trajneri më i mirë i vitit 2016 dhe nuk është Zidane siç flitej.

FIFa ka zgjedhur trajnerin e Leicester Cityt, Claudio Ranierin si më të mirin e vitit 2016, duke mposhtur kështu Zinedine Zidane e Real Madridit dhe Fernando Santosin e Portugalisë.

Ranieri këtë çmim e fitoi pasi me skuadrën e tij Leicester fitoi Premierligën angleze.