Nejmar dhe Marselo lodrojnë tek porta e Paraguajit

Brazili ka shënuar fitore ndaj Paraguait me rezultat 3:0 në kuadër të eliminatoreve për botërorin ‘Rusia 2018’

Golat për brazilianet i kanë realizuar: Philippe Coutinho (34), Neymar (63) dhe Marcelo (86), ne nje ndeshje që u dominua nga brazilianet me loje dhe me gola..

Pas kësaj fitore, Brazili ka blinduar pozitën e parë në tabelë me 33 pikë të tubuara, 9 më shumë sesa Kolumbia që është e dyta.