Media angleze kembengul: Raiola kerkon te coje Pogbane te Barcelona

Rruget e Mançester Junajtid dhe Pol Pogba jane te destinuara te ndahen. Agjenti i tij Mino Raiola e ka te fiksuar idene qe te dergoje mesfushorin francez, kampion te botes ne Spanje dhe klubi qe po pergatitet te prese ate do te jete pikerisht Barcelona.

Lajmi publikohet nga ‘Manchester Evening’, sipas se ciles, Raiola ne 2016 gjate tratativave per kthimin e Pogbase te Djajte e Kuq, i kishte premtuar mesfushorit se pas 3 vitesh do te mundesonte transferimin e tij ne Spanje.

Keshtu qe sipas projektit te Raioles, Pogba pritet te ndryshoje fanele ne veren e vitit 2019. Gjate kesaj vere Barcelona e shfaqi me force interesin e saj per Pogba, i cili kerkohet edhe nga Juventus qe eshte gati te perfshije ne trataiva Paulo Dibaleb per te  kthyer ne Torino mesfushorin francez.

Sfidanti.al